whatsapp icon0546 471 60 07 [email protected] instagrambegeni.net Türkiye'nin en çok tercih ettiği Instagram beğeni servisine hoşgeldiniz!
Instagram’da Butik Hesabı Açmak ve Beğeni Hizmeti Satın Almak Instagram’da Butik Hesabı Açmak ve Beğeni Hizmeti Satın Almak

Instagram’da Butik Hesabı Açmak ve Beğeni Hizmeti

Instagram, günümüzde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Milyonlarca kullanıcı bulunan bu uygulamanın ülkemizdeki günlük kullanım süresi 4 saati bulmaktadır. Bu nedenle en çok etkileşim kurulabilen alan haline hızlıca yükselen Instagram, bu platform üzerinden e-ticaret ve online satış yapmak isteyen kişiler için oldukça ideal bir alan halinde geldi.

Instagram'da butik hesabı açmak, internet üzerinden satış yapmak isteyen kişiler için oldukça ideal ve en çok tercih edilen alanlardan bir tanesidir. Bir Instagram butiği, web sitelerine kıyasla daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilebilmektedir. Ancak başarılı bir Instagram butik hesabı açmak için dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır.

Instagram'da Butik Hesabı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram'da butik hesabı açmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Eğer bu konulara dikkat edilmez ise hayal kırıklığı ile yüzleşmek kaçınılmaz olabilir.

Instagram butik hesabı açmayı düşünenlerin dikkat etmesi gerekenler;

1- Kullanıcı Adı Seçimi

Instagram'da butik hesabı açmak isteyen kişinin ilk önce Instagram kullanıcı adı belirlemesi gerekir. Kullanıcı adı, verilecek hizmete uygun ve kolay kolay hatırlanır olmalıdır. Sayfanıza daha önce gelen bir kişinin tekrar sayfanızı bulmasını kolaylaştırmak oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra kullanıcı adı yani markanızın adı kısa olmalıdır. Satış yapılmak istenen hesaplar isim ve ad soyad bulunduran kullanıcı adlarından kaçınmalıdır. Bu, kişisel hesap gibi görünmenize sebep olacaktır ki sayfanızı bir kurumsal bir hesap, işletme hesabı yani instagram shop hesabı olarak yönetmeniz oldukça önemli bir detaydır.

2- Ürün Seçimi

Satışını yapmak istediğiniz ürünlerin özgün olması çok önemlidir. Instagram kullanılarının dikkatini çekecek ürünlerin satışını yapmak markanıza güç katacaktır. Örnek vermek gerekirse, özel tasarım objeler, takılar gibi kişiye özel ürünler Instagram alanında öne çıkabilmektedir.

3- Reklam

Instagram üzerinden satış yapmak isteyenler, reklamlarını sadece ana sayfaya düşen gönderiler ile Instagram üzerinden yapmamalıdır. Markanız üzerinden sattığınız ürün ya da ürünlerden oluşan paketler hazırlayarak Instagram'da fenomen olan bireylere gönderebilirsiniz. Bu sayede fenomenler kendi takipçi kitleleleri ile ürününüzü pazarlayabilir ve satış oranlarınızı arttırabilir. 

4- Instagram Gönderi Seçimi

Instagram üzerinden potansiyel müşterileriniz ile paylaşacağınız ürün fotoğrafları mümkün olduğunca profesyonel olmalıdır. Kötü ışıkta ve kötü kameralar ile çekilmiş görseller, sizi  ve markanızı acemi gösterecektir. Rekabetin bu denli yüksek olduğu bir alanda kimse kötü imaj veren bir sayfadan alışveriş yapmak istemeyecektir. Instagram'da butik hesabı açmak ve para kazanmak isteyen mağazaların paylaşımları için arka planın sade olduğu ve profesyonel kamera ile çekilmiş görselleri bulunmalıdır.

5- Rakip Hesapları İncelemek

Eğer e-ticaret alanında yeni bir satıcı iseniz, diğer Instagram butik sayfalarına göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. Bu hesapların en çok beğeni alan gönderileri, gönderi yorumları, fotoğraf kalitesi gibi pek çok açıdan incelemeler yaparak hangi alanlarda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini takip edebilirsiniz. Bu sayede daha fazla kitleye erişerek satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bu alanda takipçi satın alma ya da beğeni satın alma işlemleri yapıp yapmadıklarını inceleyebilir ve siz de piyasada var olmak adına benzer işlemleri satın alabilirsiniz.

Instagram'da butik hesabı açmak ve satış yapmak isteyen kişiler, yukarıda belirtile açıklamaların yanı sıra kargo, ürün stoğu, fiyat belirleme gibi noktalara da dikkat etmelidir.

Belirtilen tüm püf noktalara dikkat ederek Instagram üzerinden butik hesabı açarak oldukça kârlı satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki, Instagram hesapları kısa zamanda istenilen takipçi kitlelerine ulaşmamaktadır. Bu nedenle sabırlı olmanız oldukça önemlidir. Bu alanda doğal büyümeyi beklemeyip zaman kazanmak isterseniz instagram takipçi satın alma işlemlerini deneyebilirsiniz. Pek çok sayfa bu işlemlerden oldukça fayda görmüştür.

Instagram butik açma ile ilgili başlıklar;

 • Instagram Butik Açmak
 • Instagram Butik Önerileri
 • Instagram Butik Nasıl Açılır?
 • Instagram Butik Açmak İçin
 • Instagram Butik Geliştirme
 • Instagram Giyim Butik Önerileri
 • Instagram Butik Kurmak
 • Instagram Butik Hesabı Nasıl Büyütülür?
 • Instagram Butik Hesabı Nasıl Açılır?
 • Instagram Butik Hesabı Nasıl Geliştirilir?
 • Instagram Butik Sayfası Beğeni Hizmeti
 • Instagram Butik Sayfası Geliştirme
Blog Yazılarımız tümünü görüntüle