whatsapp icon0546 471 60 07 [email protected] instagrambegeni.net Türkiye'nin en çok tercih ettiği Instagram beğeni servisine hoşgeldiniz!
Instagram Beğeni Engeli Beklemeden Nasıl Kaldırılır? Instagram Beğeni Engeli Beklemeden Nasıl Kaldırılır?

Instagram beğeni engeli nasıl ve neden olur?

Instagram, çok fazla kullanıcısı olması sebebi ile platform içerisinde sadece gerçek hesapların aktif olmasını sağlayabilmek amacıyla çeşitli algoritmalar kullanır. Bu algoritmalar sayesinde botların yani bilgisayar programlarının yönettiği gerçek olmayan hesapları ortadan kaldırır. Herhangi bir hesap, özellikle de yeni açılan hesaplar, kısa bir zaman içerisinde çok fazla içerik beğeniyor, yorum yapıyor ya da çok fazla içerik paylaşıyorsa kısa bir süre içerisinde engelleniyor. 

Yeni açılan hesaplarda engellenme, kısıtlama çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşebiliyor. Engelin kalkması ise çok fazla zaman alabiliyor. Fazla takipçisi olmayan ya da fazla takip ettiği hesap olmayan, henüz yeni bir hesabın bir anda aşırı aktif olması oldukça dikkat çekici oluyor ve bu gibi durumlarda ise engellenme kaçınılmaz oluyor. 

Instagram'ın hesaplar için uyguladığı bazı limitler bulunmaktadır. Her hesabın bir saat içerisinde yapabileceği etkinliğin sayısı bu limitler ile belirlenmiştir. Bir hesap, belirlenen bu limitten daha fazla hareket sağladığı taktirde önce uyarı alıp sonrasında engellenme alabilir ya da hiç bir uyarı almadan da direk olarak engellenebilir. Ortalama bir hesap, limitler dahilinde yaklaşık olarak bir saat içerisinde 350 ye kadar instagram beğeni yapabilir. Bu sayı hesabın daha önceki hareketlerine göre de değişebilir. Örneğin daha önceden bir çok kez beğeni engeli almış bir hesabın bir saat içerisinde maksimum yapabileceğiniz instagram beğeni sayısı daha az olacaktır. Benzer şekilde daha önce hiç beğeni engeli almamış bir hesabın ise limiti çok daha yüksek olacaktır. 

Instagram limitleri sabit midir?

Her Instagram hesabı kendine özgü olduğu için Instagram’ın hesaplar için belirlediği limitler de hesaba özeldir.

Instagram beğeni engeli nasıl kalkar?

Instagram beğeni engeli kaldırmak için ilk yapılması gereken 18 saat beklemektir. Bunun nedeni ise hesaplarda yapılan engellerin genellikle ilk 18 saat içerisinde kaldırılmasıdır. Ancak bu durum hesabın ilk cezası değilse engelin kalkması daha uzun sürebilir. İlk ceza olmaması durumunda hesabı bir süreliğini dondurmak başka bir çözüm olabilir. 

Instagram güncel beğeni limitleri nedir?

Güvenilir hesaplar:

Beğenme: Her 28-36 saniyede bir beğenme yapabilirsiniz. Tek seferde 1000 beğeni yapabilirsiniz. Tek seferde 1000 beğeni yapmayı tercih ederseniz limite ulaştığınız için tekrar beğeni yapmadan önce 24 saat beklemeniz gerekecektir.

Takip Etme : Takip isteği gönderme, beğeni de olduğu gibi 28-38 saniyede bir yapılabilir. Bir günde 1000 takip isteği iletirseniz limite ulaşmış olursunuz ve yeni takip isteği iletmeden önce 24 saat beklemeniz gerekir. Maksimum takip gönderme isteği günlük 1000'dir. 

Yorum: Saatte 12-14 yorum yapabilirsiniz. Her yorum arasında 350-400 saniye beklemelisiniz.

DM: Bilinen net bir sınır bulunmaz ancak güvenilir hesaplar günde 50 ila 100 DM gönderimi yapabiliyor.

Yeni hesaplar: 

Yeni açılmış Instagram hesapları ilk 12-20 gün herhangi bir işlem arasında 36-48 saniye beklemelidir. Instagram'ın belirlemiş olduğu en yüksek günlük limit 500 işlemdir. Bu limit, takip etme, beğenme ve yorumları kapsar. Yeni hesaplar, günde 20-50 arası DM gönderebilir.

Blog Yazılarımız tümünü görüntüle